10 najlepszych komedii na poprawę humoru

Kto nie lubi czasem się pośmiać? Dobra komedia pozwala się odprężyć i chociaż na chwilę zapomnieć o troskach codziennego życia. Poniżej znajduje się lista 10 tytułów, które rozbawią do łez. Śmiech to zdrowie!

Energia – jak jej dodać?

10 najlepszych komedii na poprawę humoru

1. "Alibi.com"

Greg wpadł na pomysł, który miał mu zapewnić bogactwo. I nie mylił się. Założył serwis alibi.com, który jest idealną propozycją dla każdego, kto ma coś do ukrycia. Zdradzająca żona, nieobecność w pracy, unikanie ludzi – na wszystko można znaleźć usprawiedliwienie, a Greg właśnie taką możliwość daje. Wszystko zaczyna się komplikować, kiedy przystojny przedsiębiorca spotyka uroczą Flo, która brzydzi się kłamstwem. Jako, że cała jego kariera zbudowana jest na fałszu, to jedyną możliwą drogą są kolejne oszustwa. Najgorsze, że ojciec Flo jest stałym klientem serwisu alibi.com. Jedno potknięcie, a Greg będzie mógł zapomnieć o wielkiej miłości, szczęściu i swojej firmie.

2. "Historia małżeńska"

Charlie i Nicole od dziesięciu lat są małżeństwem. Mają ukochanego syna, razem mieszkają, pracują i doskonale czują się w swoim towarzystwie. Charlie jest reżyserem teatralnym, którego sztuki zdobywają uznanie w Nowym Jorku, a Nicole jest aktorką występującą na deskach teatru. W ich małżeństwie coś zaczyna się kruszyć, kiedy małżonka dostaje z Los Angeles propozycję wystąpienia w filmie, a jej mąż ma jedyną okazję, aby zadebiutować na Broadway'u. Czy idealna para przetrwa próbę?

3. "Jestem na tak"

Zamknięty w sobie introwertyk nie potrafi wyjść poza granice komfortu. Niezmiennie przez całe życie na każde pytanie odpowiada "nie". Unika spotkań ze znajomymi, wyjść między ludzi i zabawy. Przez to utknął w bezruchu i stał się cynicznym oszustem, który odpycha i rani ludzi. Carl przez przypadek spotyka charyzmatycznego mężczyznę i pod jego wpływem postanawia spróbować nowego podejścia do życia. Od teraz na każdą propozycję, jaka by ona nie była, odpowiadać będzie tylko i wyłącznie "tak". Dokąd zaprowadzi go ta ryzykowna decyzja?

4. "Kupiliśmy zoo"

Wzruszająca historia wzorowana na prawdziwych wydarzeniach. Benjamin Mee jest samotnym ojcem, który ma dość wielkiego miasta, zgiełku i ciągłego pośpiechu. Postanawia coś zmienić i postawić wszystko na jedną kartę. Zaryzykować po raz pierwszy w życiu. Wyrusza z dziećmi w poszukiwaniu nowego domu. Trafiają do podupadłego zoo, w którym planują spędzić resztę życia. Trzeba jedynie poradzić sobie z chorym tygrysem, niedźwiedziem z depresją i uciekającymi wężami oraz złośliwym inspektorem do spraw opieki nad zwierzętami. Na szczęście Benjamin może liczyć na pomoc pięknej Kelly, która jest kierowniczą opuszczonego ogrodu zoologicznego.

5. "Łatwa dziewczyna"

Oryginalna komedia, ukazująca destruktywny wpływ plotek i kłamstw na życie ludzi. Jak ważna jest reputacja w dzisiejszym świecie? Okazuje się, że to od niej wszystko zależy. Olive wykorzystuje plotkę o sobie, aby podnieść swoją popularność i zostać zauważoną. Zmyślone historie o jej licznych przygodach z różnymi chłopakami docierają do uszu dorosłych. Olive postanawia z pomocą ekscentrycznych rodziców i jedynego prawdziwego przyjaciela raz na zawsze położyć kres wszelkim plotkom.

6. "Millerowie"

David Burke jest pomniejszym dealerem marihuany i prowadzi spokojne życie. Wszystko się zmienia, kiedy wiedziony sumieniem postanowi bezinteresownie pomóc nastolatkom z sąsiedztwa. W efekcie zostaje napadnięty i okradziony, a do tego staje się dłużnikiem swojego dostawcy. Jedynym sposobem na ocalenie życia Davida jest zorganizowanie przemytu z Meksyku. W tym celu musi zatrudnić znajomą striptizerkę, cwaną dziewczynę oraz swojego niedoszłego klienta, aby stworzyć pozory szczęśliwej rodziny jadącej na wakacje. Co mogłoby się nie udać?

7. "[b]Milion sposobów jak zginąć na zachodzie[/b]"

Albert jest zwyczajnym hodowcą owiec. Jego jedyną wyjątkową cechą jest niepowtarzalny pech. W dodatku zostawiła go piękna Louise, która związała się z lokalnym przedsiębiorcą, bogacącym się na krzywdzie innych. Kiedy do miasta przyjeżdża Anna, potrafiąca jak nikt inny posługiwać się rewolwerami, w Albercie odżywa nadzieja. Wystarczy tylko przekonać przyjezdną, aby przygotowała go do pojedynku z rywalem! A później wszyscy będą żyć długo i szczęśliwie. Poza tym, który ośmielił się ukraść serce Louise, oczywiście.

8. "Pół na pół"

Adam Lerner ma wspaniałe życie, cudowną narzeczoną i dobrą pracę. Wszystko byłoby idealnie, gdyby nie diagnoza nowotworu. Lekarze nie potrafią ocenić jak wiele życia pozostało młodemu mężczyźnie. Jego bliscy radzą sobie ze stresem na różne sposoby. Narzeczona rzuca się w wir życia towarzyskiego i próbuje zapomnieć o smutku, przyjaciel Adama wykorzystuje chorobę kolegi jako metodę na podryw w barze, matka skupia się na swoim lęku, a terapeutka stresuje się wszystkim bardziej od samego klienta. Wszyscy próbują sobie poradzić ze stresem, ale w efekcie nikt nie pamięta od Adamie, który również jest zdany na siebie.

9. "Poznaj mojego tatę"

Greg Focker jest pielęgniarzem i niebawem ma oświadczyć się swojej dziewczynie. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie jeden drobiazg. Rodzina Pam jest bardzo konserwatywna i lubi tradycje, przez co Greg musi poprosić jej ojca o rękę córki. Niestety były agent C. I. A. nie dopuszcza do siebie tej możliwości. Prawo Murphy'ego daje tu o sobie znać na każdym kroku, a urocza Pam nie jest w stanie zrozumieć czemu wciąż kocha swojego narzeczonego, który wszędzie sieje zniszczenie.

10. "Sekretne życie Waltera Mitty"

Walter Mitty prowadzi anonimowe życie, będąc szarym pracownikiem w wielkiej firmie. Ale w życiu każdego człowieka przychodzi czas, kiedy postanawia wszystko rzucić i ruszyć za marzeniami. Czasem kończy się na postanowieniu, a czasem dochodzi do czynów. Tak jest w przypadku Waltera. Znika w świecie fantazji, próbując uwolnić się od szarej rzeczywistości.