Dlaczego warto bawić się w escape roomie?

Każdy człowiek ma przynajmniej jedną taką swoją rozrywkę, którą lubi się zajmować w wolnym czasie. Ty też na pewno coś takiego masz. Być może jesteś totalnym molem książkowym i każdą wolną chwilę przeznaczasz na zapoznawanie się z przygodami literackich bohaterów, a być może jako meloman potrafisz zasłuchiwać się godzinami i wieczorami leżysz przez długi czas ze słuchawkami w uszach. Czasem warto jednak spróbować czegoś innego. Escape room przeniesie cię błyskawicznie do zupełnie innego świata fantastycznej i emocjonującej zabawy. Daj mu tylko tę szansę. Sam zdecyduj się na wzięcie udziału w zabawie oferowanej przez escape roomie i zobacz, co takiego ona zapewnia.

Pokonywanie własnych słabości

Zabawa w escape roomie nie jest taką zupełnie zwyczajną zabawą. Na pewno nie można jej porównać do gier komputerowych, które w każdej chwili możesz zastopować i które nie przenoszą ciebie samego w sam środek emocjonującej akcji. Tutaj natomiast wszystko jest prawdziwe. To ty nieraz musisz właśnie pokonać własne słabości i wejść do dalszego ciemnego pomieszczenia, a następnie zacząć je przeszukiwać w towarzystwie pozawieszanych wokół tajemnic i zakurzonych ksiąg skrywających w sobie kolejne tajemnice. Strach jest, jednak trzeba go przezwyciężyć, by pójść dalej, pokonać kolejny etap gry i zbliżyć się do wygranej.

Z takimi sytuacjami nikt nie ma do czynienia na co dzień. Uczysz się zatem, jak reagować na nietypowe zdarzenia i zaczynasz przejmować kontrolę nad własnymi emocjami. A to ważne, abyś nigdy nie pozwolił na to, by strach totalnie cię sparaliżował. Nawet z mocno utrwalonymi lękami można walczyć. Jeżeli więc od dzieciństwa boisz się ciemności, być może to właśnie escape room w typie horroru byłby dla ciebie najlepszym miejscem na pokonanie własnych słabości, których prędzej czy później wypadałoby się pozbyć, aby iść przez życie z odwagą i naturalną pewnością siebie.

Sposób na wspaniałą zabawę

Nie da się jednak ukryć, że z tego rodzaju rozrywek ludzie korzystają głównie po to, by – jak sama ich nazwa wskazuje – totalnie się rozerwać i jednocześnie oderwać się od szarej i nieraz smutnej codzienności. Zamiast gnić przed telewizorem, zrób coś nowego. Namów do tego bliskich. Sam zresztą nie jesteś w stanie zagrać w wydostawanie się z pokoju zagadek, dlatego zanim jeszcze do takiego pokoju się udasz, zbierz grupę osób, która wspólnie z tobą spróbuje zwyciężyć w tej rozgrywce. Możesz bawić się z kolegami z pracy, przyjaciółmi ze szkolnej ławki, partnerem lub partnerką albo całą rodziną.

Dzieci też chętnie wezmą w czymś takim udział. Jak najbardziej możesz je więc zabrać do jednego z escape roomów, o ile tylko wcześniej upewnisz się, że może być on odwiedzony właśnie przez najmłodszych. Ciesz się następnie każdą chwilą spędzoną w tym pomieszczeniu. Jego fabuła powinna na tyle cię wciągnąć, że momentalnie cię pochłonie i pozwoli ci skupić się wyłącznie na wypełnianiu kolejnych zadań. Nagle wszystkie życiowe problemy przestaną mieć jakiekolwiek znaczenie. Będzie liczyć się tylko to, by wygrać i wyjść z zamkniętego pokoju. Efekt totalnego odprężenia i całkowitego wyluzowania masz jak w banku.

Poprawa relacji towarzyskich

Bardzo ważne jest również to, że pokoje zagadek specjalnie są konstruowane w taki sposób, aby za każdym razem bawiły się w nich jednocześnie przynajmniej dwie osoby. W dzisiejszych czasach staliśmy się trochę takimi samotnikami. Być może nawet wtedy, gdy masz wolny wieczór, nieraz wolisz pozostać sam w domu i zająć się czytaniem książek, z nikim się nie spotykając. Jest to jednak błędny wybór. Im częściej będziesz postępować w ten sposób, tym szybciej zaczniesz uważać, że inni ludzie nie są ci do niczego potrzebni, a oczywiście nie jest to prawda. Odwiedzając ze znajomymi czy rodziną escape room, dbasz o występujące między wami relacje. Zaczynasz je wzmacniać i sprawiasz, że znów możecie cieszyć się swoim towarzystwem. To bardzo ważne, by wolny czas spędzać jak najczęściej z innymi ludźmi.

o tym jak można spędzić czas w stolicy przeczytasz na stronie wawa.pl