Dobry humor z rana. Jak go sobie zapewnić?

Dzień jest łatwiejszy i przyjemniejszy, jeśli zaczyna się go w dobrym nastroju. Warto uczynić nawykiem dbanie o miły klimat poranka.
To nie jest kwestia przypadku, czy na początku dnia nastrój ma się dobry, czy nie bardzo. Sprawy życiowe, czyli obowiązki, problemy, też nie muszą mieć znaczenia. Trzeba zadbać o to, by mieć dobry humor. To możliwe, nawet jak myśli po przebudzeniu nie są zbyt przyjemne.

Lepszy humor po dobrze przespanej nocy

Łatwiej o dobry nastrój, jeśli dobrze przespało się noc. Konieczne jest, by mieć dobrany do swoich potrzeb materac i wygodną poduszkę. W trosce o to, by się wyspać, należy pamiętać o zrelaksowaniu się przed zaśnięciem. O dobry sen, a więc i miły nastrój rankiem, troszczy się też ktoś, kto pamięta o przewietrzeniu sypialni. Jeśli jakość snu nie była dobra, to jeszcze nic straconego. Można uczynić poranek tak przyjemnym, że pomimo tego zyska się wyborny humor.

Drzemka na poprawę humoru

O tym, jak ważny jest wygląd sypialni

Kluczowe jest, w jakim otoczeniu rozpoczyna się dzień. Ładne otoczenie to konieczny warunek, by poranny rytuał miał swoją moc. Ważne jest więc, jak urządzona jest sypialnia. Powinna być przyjemnym miejscem. Jeszcze ważniejsze jest, by był w niej porządek. W uporządkowanej i ładnej przestrzeni łatwo o pogodne myśli. Mają one duży wpływ na samopoczucie. Dbając o dobry humor, warto także umieścić w sypialni coś, na co patrzy się z radością i przyjemnością. Najlepiej jak można to podziwiać, będąc jeszcze w łóżku.

Smaczne co nieco do łóżka

Wstać trzeba na tyle wcześnie, by spokojnie zacząć dzień. Wtedy będzie czas na miły poranny rytuał, czyli, by zapewnić sobie konieczną dawkę przyjemności. Można wziąć do picia sok albo herbatkę owocową. Kawa rankiem od czasu do czasu to też dobry pomysł. Osobie zdrowej nie zaszkodzi. Można także zrobić sobie małe co nieco do jedzenia. Jeśli to wczesny poranek, to ochoty na zjedzenie czegoś treściwszego jeszcze się nie ma. Z takim zaopatrzeniem wraca się do łóżka. Można też usiąść w innym wygodnym miejscu.

Jak spędzić początek dnia?

I co w takim momencie robić? Już spokojne delektowanie się smacznym jedzeniem i piciem może zapewnić dobry humor. Warto jednak dodatkowo zatroszczyć się o swoje samopoczucie. Poranek to idealny moment, by świadomie wzbudzić w sobie pogodne myśli. Można przywołać na myśl miłe chwile albo powspominać swoje sukcesy. Czas ten można spędzić, przypominając sobie sen, jeśli był przyjemny albo ciekawy. Można poczytać coś pozytywnego albo snuć przyjemne plany. Nastrój poprawią także ulubione kosmetyki, modlitwa, medytacja i kilka dobrych słów wypowiedzianych do siebie.
Ładnie urządzona sypialnia, w której panuje porządek, to miejsce dobrze wpływające na nastrój. Warto zastanowić się jeszcze, jak miałby wyglądać poranny rytuał. I rozpocznie się dzień najlepiej jak tylko można, czyli spokojnie, w doskonałym nastroju, z optymizmem i z chęcią do działania.

1 thoughts on “Dobry humor z rana. Jak go sobie zapewnić?

  1. ja wstaje rano, czytam co nowego wymyślili nasi rządzący i od razu mam lepszy humor…bo się z tego wszystkiego śmieje xD

Comments are closed.