Gry planszowe mogą zniszczyć związek?! – czy to jakiś nieśmieszny żart?

W ramach żartów często mówi się, że granie w planszówki ze swoją drugą połówką nie jest wcale bezpieczne dla związku. I choć większość z nas średnio w to wierzy, to nigdy nie wiemy, jaki czynnik wyzwoli w naszym partnerze agresję. Jeśli jesteś jedną z osób, które mają obawy przed wprowadzeniem tego typu rozrywki do swojego związku, to koniecznie przeczytaj poniżej, nad czym jeszcze musisz się zastanowić.

Nie wybieraj gier nastawionych na rywalizację

Szczególnie jeśli wasz związek dopiero się rozwija, nie stawiaj na gry nastawione ściśle na rywalizację. Jeśli to zrobisz, to narazisz się na ataki, nieprzyjemne komentarze i złość, która pojawi się przy okazji przegranej. Mężczyźni bardzo poważnie biorą sobie rywalizowanie, nawet jeśli po drugiej stronie jest ich partnerka. Im mocniej się wkręcić, tym bardziej możecie tego potem żałować. Zamiast tego lepiej sprawdzą się te wydania gier, które są nastawione na szybką i dynamiczną rozgrywkę, przy której nie możemy się zdenerwować czy znudzić, ale gry w pełni nastawione na współpracę i pomaganie sobie dojść do celu.

Dobrze poznaj swojego partnera

Każda osoba jest inna. Niektórzy bez robienia problemów będą mogli przez pięć godzin grać w monopoly i dobrze się bawić, a inni już po pięciu minutach rzucają kostką w ścianę, zaczną krzyczeć i rzucać wszystkim wokół oszukiwanie, a do tego nie odezwą się do nas przez najbliższy tydzień. Twój partner reaguje na gry planszowe i to, w jaki sposób się one dla niego końca indywidualnie, ale zależnie od swojego charakteru. Warto przeczytać opis naukowców z portalu Naukowe.pl na temat reakcji człowieka na gry planszowe i ewentualną wygraną lub przegraną. Poznaj go więc dobrze, zanim zaprosisz go na wieczór z planszówkami ze znajomymi, żeby nie okazało się, że zepsuje to spotkanie i do tego zostanie przez wszystkich nielubiany.

Postawcie na gry planszowe dla par

Na rynku jest od groma gier, które są przeznaczone dla par. Są tworzone specjalnie po to, żebyście mogli się lepiej poznać albo razem pośmiać. Rzadko stawiają na mocną i agresywną rywalizację, a jeśli gdzieś się ona pojawia, to przeważnie jest elementem humorystycznym. Gry dla par stawiają raczej na miłe spędzenie czasu z najbliższą nam osobą i spokojną rozmowę. Czasami rozgrywka jest dynamiczna, dzięki czemu się nie nudzicie i macie powód do rozmów, a czasami właśnie na tych rozmowach się opiera i pozwala wam pobyć razem w ciszy. Każda para znajdzie dla siebie coś odpowiedniego i bezpiecznego.