Przydatne uprzyjemniacze czasu, które warto mieć pod ręką

Jedne służą do dekoracji, inne ratują nas w sytuacji kryzysowej, kiedy w trakcie podróży wyczerpie nam się bateria. Jeszcze inne zarejestrują momenty nasze zabawy. Warto mieć je pod ręką. Oto one:

Głośnik przenośny

Głośnik przenośny – łączymy bezprzewodowo z naszym telefonem i możemy słuchać muzyki w domu albo na łonie natury. Warto wiedzieć, że urządzenia o większej nocy mogą nawet zastąpić duże kolumny. Pamiętajmy też, że kupując głośnik, który nierzadko będziemy zabierać ze sobą, wybierzmy mniejszy model, najlepiej wodoszczelny. Jego bateria powinna umożliwić nam słuchanie przez co najmniej 5 godzin czasu. Natomiast większe głośniki potrafią grać non stop nawet przez 15 godzin. Warto dodać, że ceny tych urządzeń zaczynają się od 50 złotych.

Cyfrowa ramka do zdjęć

Cyfrowa ramka do zdjęć – należy wiedzieć, że zamiast jednej fotografii ustawionej na półce w pokoju możemy mieć całą kolekcję zdjęć, które same będą się zmieniały. Do wyboru mamy ramki cyfrowe różnej wielkości. Optymalna jest z ekranem o przekątnej 7 cali. Warto zwrócić uwagę również na tzw. format obrazu. Większość aparatów robi zdjęcia w formacie 4:3 i taką ramkę najlepiej wybrać. Natomiast jeśli chcemy wyświetlać zdjęcia panoramiczne, lepiej wtedy zdecydować się na urządzenia, które są przystosowane też do fotografii w formacie 16:9. Ich ceny zaczynają się już od 80 złotych.

Powerbank

Powerbank – należy wiedzieć, że nazywany jest także mobilną ładowarką albo bankiem energii. To małe urządzenie pozwala nam zabrać zapas prądu ze sobą. To się bardzo przydaje, kiedy w trakcie podróży wyczerpie się nam bateria na przykład w telefonie. Potrzebujemy tylko kabelka z odpowiednimi wejściami, aby podłączyć nasz smartfon. Warto dodać, że aby naładować powerbank należy podłączyć go do gniazdka. Ceny od 50 złotych.

Kamera sportowa

Kamera sportowa – to urządzenie zakładamy na głowę lub klatkę piersiową, dzięki czemu mamy wolne ręce. Ta kamera jest niezastąpiona na nartach, w trakcie zwiedzenia, kiedy chcemy nagrać film z jakiegoś innego interesującego wydarzenia. Kupując taką kamerkę, zwróćmy uwagę, czy posiada stabilizację obrazu. Wtedy nasz film będzie wyraźny i bez drgań. Powinno być w niej też WiFi i Bluetooth, aby przesłać film na przykład na komputer. Ceny od 90 złotych.

Więcej na temat bardziej i mniej przydatnych gadżetów przeczytasz na stronie www.dla-faceta.pl